سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایران اسلامی

سخته ولی می شه فهمید .

من 4 تا عکس گرفتم و تونستم حلش کنم

معما


ارسال شده در توسط بچه ریشو
مجله مهر:  بیات زنجانی در فتوایی جدید نوشیدن آب را برای روزه دارانی که تاب و تحمل تشنگی ندارند، جایز دانسته است! اما نظر مراجع تقلید در این باره چیست؟

  بیات زنجانی چندی پیش در فتوایی تازه، آب نوشیدن را در شرایطی خاص برای روزه داران جایز دانستند. در سایت فیلتر شده بیات زنجانی آمده است:  کسانی که روزه می گیرند ولی تاب و تحمل تشنگی را ندارند، فقط به اندازه‌ای که جلوی تشنگی‌شان را بگیرد می توانند آب بنوشند و در این حالت روزه‌شان باطل نبوده و قضا هم ندارد.»

در این سایت اشاره شده که: «نظر فقهی معظم له در رسال? عملیه به این شکل نبوده و این نظر فقهی جدید ایشان است.»

البته زنجانی در پاسخ به یک استفتا درباره این که «آیا فردی که در چنین شرایطی قرار گرفته، می تواند احتیاطاً و از روی استحباب روز? خود را قضا کند؟» پاسخ داده اند: «احتیاط همیشه امری پسندیده است و در فرض سؤال نیز احتیاط مستحب آن است که فرد روزه خود را در وقت مقتضی، قضا کند.»

نظر مراجع درباره آب خوردن روزه دار

فتوای جدید آیت الله بیات زنجانی در حالی حاشیه ساز شده است که مراجع تقلید، آب نوشیدن روزه‌دار را موجب باطل شده روزه می‌دانند.

آیت الله خامنه ای: انسان نمی‌تواند بخاطر ضعف و تشنگى، روزه را بخورد ولی اگر ضعف و تشنگى او به اندازه‌‌ای است که معمولاً نمی‌شود آن را تحمل کرد، در این صورت هر وقت به حرج افتادند مى‌توانند افطار نمایند ولى تا در حرج واقع نشده‌اند، نباید روزه را باطل کنند.

آیت الله مکارم شیرازی: اگر روزه دار به اندازه اى تشنه شود که طاقت تحمّل آن را ندارد و یا ترس بیمارى و تلف داشته باشد، مى تواند به اندازه ضرورت آب بنوشد، ولى روزه او باطل مى شود و اگر ماه رمضان باشد باید بقیّه روز را امساک کند.

آیت الله سیستانی: ضعف به تنهایى مجوز روزه خوارى نیست هرچند شدید باشد ، مگر این که موجب مشقت (سختی زیاد) باشد که در این صورت خوردن یا آشامیدن به مقدار ضرورت جایز است و باید بعد از آن قضا نماید.

lمنبع سایت عصر ایران


ارسال شده در توسط بچه ریشو
«مرضیه دباغ» در بیمارستان بستری شد

مرضیه حدید‌چی (دباغ) اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء بستری شد.

شبکه اطلاع رسانی دانا نوشت: مرضیه حدید‌چی ‌(دباغ) از زنان مبارز دوران ستم‌شاهی و اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور از 2 روز گذشته به دلیل عارضه فشار خون در بیمارستان خاتم‌الانبیا‌ء تهران بستری است. به گفته فرزندش، حال وی اکنون رو به بهبودی است اما باید تحت نظر پزشکان باشد. 
 
مرضیه حدیدچی، که فعالیت‌های سیاسی خود را تقریبا از سال 1346 با پخش و توزیع اعلامیه آغاز کرده بود، ‌در سال 1353 توسط ساواک دستگیر و به همراه دختر نوجوانش رضوانه به زندان افتاد و شدیدترین شکنجه‌ها را متحمل شد.
 
وی پس از انقلاب اسلامی یکی از مؤسسان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و به عنوان اولین فرمانده سپاه منطقه غرب کشور مسئولیت سپاه همدان را برعهده گرفت.
 
مسئولیت بسیج خواهران کل کشور، نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سه دوره‌، فرماندهی سپاه همدان، استاد دانشگاه علم و صنعت، استاد مدرسه شهید عالی مطهری، قائم مقام جمعیت زنان جمهوری اسلامی از جمله مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی دباغ است.
 
دباغ در دی ماه سال 1367 به عنوان عضوی از نمایندگان اعزامی امام خمینی(‌ره‌) برای ابلاغ پیام ایشان به گورباچف انتخاب شد.

ارسال شده در توسط بچه ریشو

در قسمت زندگی نامه بشار اسد در ویکی پدیا توجه کنید

در قسمت زندگی نامه بشار اسد در ویکی پدیا توجه کنید در پایین عکس بزرگ شده اون هست روش کلیک کنید


ارسال شده در توسط بچه ریشو

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

سال 1392 هم شروع شد .

نمی دونم شما چقدر گذشت سال ها رو احساس می کنید . من خیلی خوب دارم سرعت زیاد این سال ها رو احساس می کنم

برای من گذشت هر سال مثل گذشت هر ماه می مونه و گذشت هر ماه مثل گذشت هفته و هر هفته مثل روز .

انسانی که ابر در دستانش هست

نمی دونم چرا این طوری شده ولی شده

این روز های تعطیل هم گذشت و ما ماندیم و ما

الان که فکر می کنم می بینم واقعا سرعت زندگی از بابت زمان خیلی بالاست .

چه سریع داره روز وشب دنبال هم می دوند و ما فارق از اون ها در دنیای کوچک خودمان به دنبال .............

خداییش نمی دونم امسال چه اتفاق هایی می افته ، چه حادثه خوب یا بدی اتفاق می افته ولی ممطمئنم امسال سال خوبی برای ماست

 

امیدوارم هرگز کاری نکنیم که باخودمون بگیم چه زود دیر شد


ارسال شده در توسط بچه ریشو
   1   2      >